KENDİNİ BİLMEK İSTEYENLERE TAVSİYE KİTAPLAR

Başlığın ne olmasına karar vermek zordur çoğu zaman. İstedim ki faydalı olayım. Okuduğum hemen hemen her kitapta , gittiğim eğitimlerde , dinlediğim seminerlerde konu hep aynı noktada düğümlendi: ” Kendini bilmek”

Sorunlarımızı çözmek için, insanlarla iletişim için, çocuk yetiştirmek, iyi bir kul olmak, çevreye ve kainata duyarlı olmak kısacası hayatta ki her işin çözümü kendini bilmekle gerçekleşiyor. Kendini bilen insan hayvana, bitkiye , insana , taşa, toprağa nasıl davranması gerektiğini biliyor. Ne için yaratıldığını keşfeden insan psikolojik sorunlar yaşamıyor. Ve hayat ta daha mutlu ve başarılı oluyor.

Konu o kadar derin ki her bir alanı uzun uzun konuşmayı gerektirir. Ben de çok uzun konuşmalar yerine kendi yolculuğumda okuduğum ve istifade ettiğim kitapları , filmleri, yerleri, sesleri sizlerle paylaşmaya karar verdim. Kitap tavsiye etmek her zaman için faydalı olmuştur. Çünkü herkes kendi ruh haline, ihtiyacına göre anlar. Alması gerekeni alır ve hayatına tatbik eder. Umarım sizin kendinizi bulma yolculuğunuzda tavsiyelerim yol gösterici olur. Selam ve dua ile…

Aslı TUBAA

Kitap dostu. Doğa sever. Öğrenci. Yemek yapmayı ve ikram etmeyi çok seven biri...

Önerilen makaleler